Kompleksowe pomiary elektryczne na terenie Krakowa i okolic

Oferujemy profesjonalne pomiary elektryczne oraz montujemy instalacje odgromowe i elektryczne. Mieszkasz w Krakowie i potrzebne są Ci usługi elektryka? W takim razie świetnie trafiłeś! Musisz wiedzieć, że wykonywanie wspomnianych pomiarów nie jest dobrowolną opcją, ale obowiązkiem. Dlaczego jednak jest to takie istotne?

Pomiary elektryczne – co warto wiedzieć?

Pomiary elektryczne mają na celu zapobieganie przykrym zdarzeniom. W najlepszym wypadku może chodzić o karę pieniężną, którą nakłada np. straż pożarna. Podobnie w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku – na przykład kiedy w mieszkaniu wybucha pożar, ubezpieczyciel może (i najpewniej to zrobi) poprosić o przedstawienie dokumentów odnośnie ważności badań instalacji elektrycznej. Innym przypadkiem może też być porażenie prądem, dlatego tym bardziej warto zlecić specjalistom wykonanie pomiarów elektrycznych.

Jak często wykonuje się pomiary parametrów sieci elektrycznej?

Trzeba wiedzieć, że rzeczone pomiary musi zlecić właściciel lub zarządca budynku raz na pięć lat. Jest to warunkowane ustawą o prawie budowlanym. Co więcej, powinno się je też wykonywać w przypadku wystąpienia złych warunków atmosferycznych, które spowodują uszkodzenie obiektu lub gdy wystąpi zagrożenie w kontekście takiego uszkodzenia.

Na czym polegają pomiary elektryczne?

Pomiary parametrów sieci elektrycznej mają na celu ocenienie, czy instalacje elektryczne funkcjonują prawidłowo. Najbardziej podstawowym i wymaganym przez praktycznie wszystkich ubezpieczycieli jest pomiar skuteczności zerowania – kiedy wystąpi dane ryzyko, zasilanie powinno szybko się wyłączyć. Następnie wykonuje się pomiar rezystancji izolacji, czyli sprawdzający dokładność izolacji przewodów. Później wykonujemy pomiar wyłączników różnicowoprądowych, które momentalnie wyłączają zasilanie w przypadku porażenia kogoś prądem.

Gdzie wykonujemy pomiary?

Nasze usługi świadczymy głównie na terenie Krakowa, jednak pracujemy także u klientów z okolicznych miejscowości. Zawsze podchodzimy do zadania rzetelnie. Świadczyć o tym może nasze niemałe doświadczenie i skuteczność działań. Warto pamiętać, że instalacje elektryczne są sprawdzane wyłącznie przez wykwalifikowanych specjalistów, a firma Zanel właśnie takowych posiada. Oferowane przez nas pomiary są profesjonalne, a ich cena nie jest wysoka. Poza pomiarami świadczymy również wiele innych usług w zakresie elektryki i remontów – między innymi montujemy instalacje odgromowe, które ochronią Twój obiekt przed wyładowaniem piorunowym.

Masz jakieś pytania? Chcesz zamówić usługę? W takim razie Zanel zaprasza do kontaktu, zarówno pod numerem telefonu 509 249 733, jak i przez formularz kontaktowy. Postaramy się wszystko wyjaśnić i znaleźć dogodny dla Ciebie termin.